Rychlý kontakt
    +420 721 416 837
 info@amjporadce.cz
  

AMJ Corporation

Váš finanční online poradce

Zpět

Životní pojištění s příspěvkem zaměstnavatele: co vás čeká?

Počet shlédnutí: 534

S novelou zákona o dani z příjmů od 1. ledna 2015 se změní parametr pojištění, na které může zaměstnavatel přispívat. Zásadní změnou je, že bude možné přispívat pouze na smlouvu životního pojištění, která je nastavena v režimu daňové uznatelnosti. To znamená, že ze smlouvy nebude možné provádět v průběhu pojištění mimořádné výběry.

Životní pojištění s příspěvkem zaměstnavatele: co vás čeká?

Ostatní parametry se nemění, tzn. smlouva musí trvat nejméně do 60 let a minimálně 60 měsíců a pojistník musí být shodný s pojištěným. Zaměstnavatel může přispívat až do výše 30 000 Kč ročně a tento příspěvek bude osvobozen od daně ze mzdy i odvodu zdravotního a sociálního pojištění.

To, že smlouva nebude umožňovat mimořádný výběr nebo částečný odkup, ale neznamená, že by výběr z takovéto pojistné smlouvy nebylo možné provést. Výběr bude možné provést, ale pro klienta to bude znamenat zpětné dodanění příspěvků zaměstnavatele poukázaných po 1. 1. 2015 a smlouva po provedení výběru bude překlopena do stavu daňově neuznatelné.

Klient/zaměstnanec má po provedení mimořádného výběru zákonnou povinnost informovat zaměstnavatele o tom, že smlouva již není daňově uznatelná.

V případě, že smlouva bude po provedení mimořádného výběru převedena do stavu daňově neuznatelné, nebude mít toto nastavení žádný vliv na zpětné dodanění ze strany zaměstnavatele. Zaměstnavatel v tomto případě NIC zpětně nedodaňuje.

Zaměstnavatelé, kteří přispívají na smlouvy životního pojištění, budou pravděpodobně po svých zaměstnancích na konci roku 2014 nebo začátkem roku 2015 požadovat doložení potvrzení o tom, že je smlouva nastavena jako daňově uznatelná.

Zdroj: www.nasepenize.cz

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Jsme na LinkedIn

          s

Pomáháme dětem

Naši klienti

Jan KOLLER

         Jan KOLLER

Naši partneři

world wine

        World Wine

Novinky

Pronajímáte byt? Podívejte se, jaké se vám hodí pojištění
Více zde...

Čeští třicátníci myslí na budoucnost, každý druhý investuje
více zde...

Čtyři druhy bublin, které ohrožují investice
více zde...

Necháváte peníze na bankovních účtech? Nemá to smysl, tvrdí analytici
více zde...

Další novinky ZDE