Rychlý kontakt
    +420 721 416 837
 info@amjporadce.cz
  

AMJ Corporation

Váš finanční online poradce

Zpět

V novém roce chtějí Češi především více spořit a snížit své dluhy

Počet shlédnutí: 581

Novoroční předsevzetí patří ke každoročním rituálům většiny lidí a mívají často podobu finančních závazků. Letos si předsevzetí s finanční tematikou dá sedm z deseti Evropanů, v české kotlině jsou to pak tři čtvrtiny občanů. Nejčastěji přitom lidé chtějí začít více spořit, snížit své zadlužení nebo zlepšit kontrolu výdajů.

V novém roce chtějí Češi především více spořit a snížit své dluhy

Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro ING Bank. Průzkum byl proveden ve druhé polovině října ve 13 zemích Evropy, v USA a Austrálii na vzorku 14 837 lidí.

Finanční předsevzetí si nejčastěji dají Turci

Mezi Evropany si novoroční předsevzetí dává 71 procent lidí, a to zpravidla s cílem v nějakém ohledu zlepšit svou finanční situaci. Nejčastěji se finanční předsevzetí objevují v Turecku (86 procent), Nizozemí (82 procent) a Lucembursku (81 procent).

Na druhé straně žebříčku jsou pak Španělé a Němci, mezi nimiž si dává finanční závazky na začátku roku „jen" šest z deseti dotazovaných. V České republice je to 75 procent.

a

„Jak ukazuje srovnání loňského i letošního šetření, novoroční plány, které se týkají zlepšení finanční situace, si dává stále stejně vysoké procento Evropanů, potažmo Čechů," uvedl Libor Vaníček z ING Bank ČR.

Šetřit a snížit dluhy

Nejčastějším finančním předsevzetím Evropanů je více spořit (41 procent), kontrolovat své výdaje (27 procent) či snížit zadlužení (27 procent).

Spořit chtějí především Italové (56 procent) a Britové (53 procent).

Snižovat dluhy si naopak přeje více než třetina obyvatel Turecka (36 procent), ale i třetina Čechů (33 procent). O lepší kontrolu výdajů se chce pokusit téměř každý čtvrtý Francouz a Rumun.

Mezi Čechy je nejčastějším finančním novoročním předsevzetím více spořit (36 procent). Třetina respondentů z České republiky pak plánuje snižování dluhů a další čtvrtina chce v příštím roce lépe kontrolovat své výdaje.

Dodržet předsevzetí se daří více než polovině Čechů

Nejlépe jsou na tom s dodržováním předsevzetí lidé žijící v Rakousku nebo Německu - sedm z deseti dotazovaných své loňské finanční předsevzetí dodrželo.

Naopak v Turecku, Španělsku nebo v Itálii jsou na tom právě opačně. Více než polovina lidí zde své finanční plány v roce 2015 nenaplnila
(57 procent, 56 procent, respektive 55 procent).

V České republice se dařilo finanční předsevzetí dodržet 55 procent dotazovaných, zbytek (45 procent) při jejich naplňování selhal.

Zdroj: www.novinky.cz

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Jsme na LinkedIn

          s

Pomáháme dětem

Naši klienti

Jan KOLLER

         Jan KOLLER

Naši partneři

world wine

        World Wine

Novinky

Pronajímáte byt? Podívejte se, jaké se vám hodí pojištění
Více zde...

Čeští třicátníci myslí na budoucnost, každý druhý investuje
více zde...

Čtyři druhy bublin, které ohrožují investice
více zde...

Necháváte peníze na bankovních účtech? Nemá to smysl, tvrdí analytici
více zde...

Další novinky ZDE