Rychlý kontakt
    +420 721 416 837
 info@amjporadce.cz
  

AMJ Corporation

Váš finanční online poradce

Zpět

Úrokové sazby hypoték klesly na nové rekordní minimum

Počet shlédnutí: 521

V září klesla průměrná úroková sazba na 2,54 procenta. Za dobu sledování ukazatele se tak opět dostala na nejnižší hodnotu, minulé minimum bylo v srpnu, kdy se průměrná sazba dostala na 2,65 procenta. Vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindexu, který sleduje od roku 2003 průměrnou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace.

Úrokové sazby hypoték klesly na nové rekordní minimum

V meziměsíčním srovnání zájem o hypotéky mírně vzrostl. V září si pro hypoteční úvěr zašlo do bank 8302 lidí, což je o 1787 více než v srpnu. Po letních prázdninách a dovolených lidé většinou začnou řešit hypotéku více než ve slunečném parnu. Ve srovnání srpna a září v minulých letech bylo kromě roku 2012 září co do počtu i objemu hypoték vždy úspěšnější.

Přestože se počet zájemců o hypoteční úvěr v září zvýšil, banky byly na různé slevové akce skoupé. "Ačkoliv většina bank v září oficiální sazby výrazně nezměnila a akční nabídky spíše doznívaly, mají na poklesu průměrných sazeb Hypoindexu zásluhu prakticky všechny banky. Aktuálně téměř nemá smysl jednotlivé akce sledovat. Končící akční nabídky se v podstatě přelévají do individuálních slev a sjednaná úroková sazba mimo akční období tak může být stejná či nižší než právě ukončená akce," uvedl vedoucí analytik Fincentra Josef Rajdl.

V říjnu očekává další pokles, protože několik velkých bank si naplánovalo takzvané hypoteční dny, kdy třeba po dobu dvou týdnů nabízejí hypoteční úvěry s velmi výhodnou úrokovou sazbou. Česká spořitelna během těchto svých dnů nabídne mimořádně nízkou úrokovou sazbu pro hypotéky, 2,29 procenta pro pětileté, ale také až desetileté fixace. Raiffeisenbank na podzim jako každý rok spouští tradiční 'Hypodny'.

Klienti mohou získat slevu na úrokové sazbě a navíc mimořádný bonus 4000 Kč při podpisu hypotéky i možnost bezplatných mimořádných splátek.

Zdroj: www.novinky.cz

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Jsme na LinkedIn

          s

Pomáháme dětem

Naši klienti

Jan KOLLER

         Jan KOLLER

Naši partneři

world wine

        World Wine

Novinky

Pronajímáte byt? Podívejte se, jaké se vám hodí pojištění
Více zde...

Čeští třicátníci myslí na budoucnost, každý druhý investuje
více zde...

Čtyři druhy bublin, které ohrožují investice
více zde...

Necháváte peníze na bankovních účtech? Nemá to smysl, tvrdí analytici
více zde...

Další novinky ZDE