Rychlý kontakt
    +420 721 416 837
 info@amjporadce.cz
  

AMJ Corporation

Váš finanční online poradce

Zpět

Riziko úrazu je v zimě vyšší než v létě, ceny za ošetření jdou i do stovek tisíc

Počet shlédnutí: 576

Podle statistik pojišťoven v zimě se na zahraničních sjezdovkách zraní mnohem více lidí než v létě na mořských plážích. Ošetření takových úrazů vyjde na desítky, ale i stovky tisíc korun. I když počet zodpovědných lyžařů rok od roku stoupá, je stále dost těch, kteří riskují a na hory vyrážejí bez uzavřené cestovní pojistky. Lékaři pak zaplatí z vlastní kapsy.

Riziko úrazu je v zimě vyšší než v létě, ceny za ošetření jdou i do stovek tisíc

Lidé jezdí do zahraničí především do letovisek v Rakousku, Itálii či Francii. Pro představu, na kolik zhruba přijdou nejčastější lékařské zákroky v zahraničí, přinášíme jejich aktuální ceník.

cenik zakroku

Výrazně stoupá zájem lidí o lyžování ve slovenských Tatrách. „Z pohledu cestování si mnoho lidí neuvědomuje, že stále populárnější Slovensko je cizí země a je nutné mít sjednané cestovní pojištění, které kryje rizika úrazu a odpovědnost za škody na zdraví i majetku třetích osob,‟ upozornil Vlastimil Divoký z ERV Evropské pojišťovny.

jak vybrat CP

Na modrou kartičku zdravotní pojišťovny nespoléhejte
Častá upozornění pojišťoven a bohužel i nemilá zkušenost některých turistů mají vliv na to, že mnoho lidí si při cestách do zahraničí uzavře kvalitní cestovní pojištění. I tak je ale stále dost těch, kteří se spoléhají na pojistku u platební karty či na evropský průkaz zdravotního pojištění (tzv. modrá kartička).

„Při cestách do zahraničí není možné se spoléhat pouze na modrou kartičku vaší zdravotní pojišťovny, nezapomeňte na cestovní pojištění, které vám poskytne kompletní ochranu před možnými riziky, která vás na výpravách za lyžováním mohou potkat," doplnil Petr Milata z ČSOB Pojišťovny.

Evropský průkaz pojištěnce totiž veškeré náklady na případné ošetření nepokryje. Platí jen ve státem provozovaných zdravotnických zařízeních a také nezahrnuje asistenční služby, transport do nemocnice ani převoz zpět do Česka. „Zároveň musíte počítat s úhradou poměrně vysokých spoluúčastí, nemluvě o pojištění odpovědnosti za škodu, které nezahrnuje vůbec," doplnil Divoký.

co se stalo

Zdroj: www.novinky.cz

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Jsme na LinkedIn

          s

Pomáháme dětem

Naši klienti

Jan KOLLER

         Jan KOLLER

Naši partneři

world wine

        World Wine

Novinky

Pronajímáte byt? Podívejte se, jaké se vám hodí pojištění
Více zde...

Čeští třicátníci myslí na budoucnost, každý druhý investuje
více zde...

Čtyři druhy bublin, které ohrožují investice
více zde...

Necháváte peníze na bankovních účtech? Nemá to smysl, tvrdí analytici
více zde...

Další novinky ZDE