Rychlý kontakt
    +420 721 416 837
 info@amjporadce.cz
  

AMJ Corporation

Váš finanční online poradce

Zpět

Češi uvažují o půjčkách rozumně jen do chvíle, než si nějakou sjednají

Počet shlédnutí: 469

Když mají Češi čas na rozmyšlenou, přistupují k úvahám, co by pro ně při sjednávání půjčky hrálo hlavní roli, velmi rozumně. Zaměřili by se hlavně na cenu. Opačná situace nastane ve chvíli, když nějakou půjčku opravdu potřebují – to je pak pro ně důležitá především rychlost a snadnost, s jakou peníze získají. Ukázal to průzkum STEM/MARK mezi 600 respondenty.

Češi uvažují o půjčkách rozumně jen do chvíle, než si nějakou sjednají

Kdyby si v příštích letech brali nějakou půjčku, pro více než polovinu Čechů by byla nejdůležitější její cena. Tedy celková částka, kterou by za ni zaplatili včetně úroků a poplatků.

Naopak nejméně důležitá by pro ně byla rychlost a snadnost získání půjčky, podle které by se rozhodovali jen čtyři lidé ze sta.

Při sjednání půjčky hraje hlavní roli rychlost
Rozumné uvažování Čechů se ale často změní ve chvíli, kdy nějakou půjčku skutečně potřebují.

Ukazují to zkušenosti lidí, kteří si v posledních dvou letech nějakou spotřebitelskou půjčku brali. Pro téměř dvě pětiny z nich sice stále zůstala na prvním místě celková cena půjčky, ovšem několikanásobně vzrostl počet lidí, kteří se na úkor cenové výhodnosti rozhodovali hlavně podle rychlosti a snadnosti získání půjčky. Za nejdůležitější ji označila třetina z nich.

„Když lidé o půjčce jen uvažují, většina z nich se rozumně přikloní k co nejnižší ceně. Jakmile se ale potřeba půjčky skutečně objeví, nechají se často zlákat různými nabídkami rychlých půjček nebo jsou okolnostmi sami donuceni s půjčkou spěchat. To pak může vést k tomu, že skončí s nevýhodnou půjčkou," komentoval chování Čechů Zdeněk Románek z Air Bank.

co je pro čechy nejdůležitější

 

Pomyslná cena za rychlou a snadnou půjčku bez rozmyslu se může vyšplhat i na desítky tisíc korun. A to i v případě, že si člověk vybírá jen mezi bankovními půjčkami. Ukazují to například výsledky reality testu serveru Bankovnipoplatky.com. Podle něho se náklady na stejnou půjčku ve výši 50 tisíc korun na pět let mezi jednotlivými bankami liší až o 20 tisíc korun.

„Jednoduchou zásadou je srovnat si vždy alespoň několik nabídek od různých bank podle celkově zaplacené částky. A to i v případě, kdy na půjčku spěcháme. Brát si jakoukoli půjčku rychle a bez rozmyslu se prostě nevyplácí," upozornil Románek.

Zdroj: www.novinky.cz

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Jsme na LinkedIn

          s

Pomáháme dětem

Naši klienti

Jan KOLLER

         Jan KOLLER

Naši partneři

world wine

        World Wine

Novinky

Pronajímáte byt? Podívejte se, jaké se vám hodí pojištění
Více zde...

Čeští třicátníci myslí na budoucnost, každý druhý investuje
více zde...

Čtyři druhy bublin, které ohrožují investice
více zde...

Necháváte peníze na bankovních účtech? Nemá to smysl, tvrdí analytici
více zde...

Další novinky ZDE