Rychlý kontakt
    +420 721 416 837
 info@amjporadce.cz
  

AMJ Corporation

Váš finanční online poradce

Zpět

Češi si v červnu na bydlení půjčili rekordních 20 miliard

Počet shlédnutí: 476

Nízké úrokové sazby u hypotečních úvěrů motivují stále více Čechů k tomu, aby si s jejich pomocí pomohli k lepšímu bydlení. Letošní červen se do historie zapíše jako měsíc, který od začátku poskytování hypotečních úvěrů v Česku v roce 1995 přinesl vůbec největší zájem o půjčky na bydlení. V průběhu června totiž banky v ČR na nákup nebo rekonstrukci nemovitosti vyplatily rekordní částku 19,75 miliardy korun.

Češi si v červnu na bydlení půjčili rekordních 20 miliard

Při srovnání s loňským červnem, kdy banky uzavřely hypotéky v celkovém objemu 15,2 miliardy korun, je letošní červnový objem téměř o třetinu vyšší.

Jen samotná Hypoteční banka, která je lídrem českého hypotečního trhu, poskytla v červnu svým klientům úvěry za 2,66 miliardy korun.

Pomohly nízké sazby i větší výstavba

„Za takto výrazným nárůstem stojí několik faktorů, které se v posledních měsících sešly dohromady. Především jsou to rekordně nízké úrokové sazby a stabilní ekonomická situace s pozitivním výhledem. Dále i větší aktivita developerů, kteří zejména ve velkých městech prodávají a stavějí nové bytové projekty, a rostoucí ceny nemovitostí, v důsledku čehož se zvyšuje i průměrná částka, o niž nás klienti žádají," uvedl generální ředitel Hypoteční banky Jan Sadil.

V případě Hypoteční banky žádali v červnu zájemci o úvěr na bydlení v průměru ve výši 1,9 miliónu korun, což je o více než 100 tisíc více, než je dlouhodobý průměr.

Pokud na hypotečním trhu v ČR nedojde k neočekávaným změnám, bude rok 2015 pro hypotéky podle Sadila rokem rekordním. Naznačují to údaje za letošní první pololetí, ve kterém tuzemské banky poskytly hypoteční úvěry v objemu 90,7 miliardy korun.

Průměrná úroková sazba u hypoték v Česku zůstala v červnu na historicky nejnižší hodnotě 2,05 procenta.

Zdroj: www.novinky.cz

Diskuse

(0 komentářů)
Žádné komentáře

Jsme na LinkedIn

          s

Pomáháme dětem

Naši klienti

Jan KOLLER

         Jan KOLLER

Naši partneři

world wine

        World Wine

Novinky

Pronajímáte byt? Podívejte se, jaké se vám hodí pojištění
Více zde...

Čeští třicátníci myslí na budoucnost, každý druhý investuje
více zde...

Čtyři druhy bublin, které ohrožují investice
více zde...

Necháváte peníze na bankovních účtech? Nemá to smysl, tvrdí analytici
více zde...

Další novinky ZDE